Coraz więcej firm specjalizujących się w różnych branżach decyduje się na nawiązanie współpracy z agencją pracy. Jest to rozwiązanie przestawiające szereg zalet, praktycznie nieposiadający wad. Współpraca ta najczęściej działa na zasadzie leasingu pracowników bądź outsourcingu. To, jaką formę przyjmuje współpraca, zależy przede wszystkim od stron podpisujących umowę. Jedno jest pewne – firmy współpracujące z agencją pracy zyskują naprawdę wiele.

Czym różni się od siebie leasing pracowników i outsourcnig?

Leasing pracowników polega na wypożyczeniu konkretnych pracowników z agencji danej firmie na określony czas. Jest to opcja oferowana głównie przez agencje pracy tymczasowej. Outsourcing pracowników jest działaniem, dzięki któremu część obowiązków z danej dziedziny przechodzi na wyspecjalizowanych w tej branży pracowników zatrudnianych przez agencję. Ousourcing jest wyrazem powstałym poprzez połączenie trzech angielskich słów, w tłumaczeniu na język polski oznaczających wykorzystanie źródeł zewnętrznych. Pomiędzy agencją pracy a firmą zainteresowaną wynajmem pracowników zawierana jest umowa, w której określone zostają wszystkie warunki.

Z jakiego powodu firmy powinny współpracować z agencjami pracy?

Zarówno outsourcing, jak i leasing pracowników są ogromnie korzystne dla przedsiębiorstw. Sprawdza to się zwłaszcza w przypadku firm dopiero pojawiających się na rynku i potrzebujących dużej ilości pracowników. Duża ilość załatwień związana z otwieraniem firmy może negatywnie wpłynąć na proces rekrutacji. Oddanie tego obowiązku agencji pracy pozwoli nam na uzyskanie wykwalifikowanych pracowników bez konieczności samodzielnego przeprowadzania procesów rekrutacyjnych, dzięki czemu możemy bardziej skupić się na rozwoju i realizowaniu zadań postawionych przed naszą firmą.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej jest świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, których biznes działa tylko w konkretnym sezonie. Jest to głównie przemysł rolny i spożywczy. Dzięki agencjom możliwe jest znalezienie dużej ilości rzetelnych pracowników w krótkim czasie. Leasing pracowników jest bardzo wygodny dla przedsiębiorców, pozwala również na oszczędność czasu i pieniędzy.