Utrata pracy jest trudnym, stresującym doświadczeniem. Znika poczucie bezpieczeństwa, spada poziom samooceny i pewność siebie. Warto wówczas podjąć konkretne kroki, które pomogą wyjść na prostą. Dowiedz się, co zrobić, by utrata zatrudnienia była tylko chwilowym kryzysem!

Gdzie znaleźć oferty pracy?

Osoba, która utraciła pracę, powinna zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotna. Dzięki temu może ubiegać się o zasiłek, płatny staż lub skorzystać ze szkoleń. Zachowuje ona ponadto prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. Warto również skorzystać z usług doświadczonej, profesjonalnej agencji zatrudnienia.  Pomaga ona znaleźć nowego pracodawcę w kraju lub za granicą.

Agencja zatrudnienia zlokalizowana w Gliwicach oferuje pracę tymczasową dla osób w różnym wieku, które mają bardziej lub mniej bogate doświadczenie zawodowe. W efekcie można zyskać atrakcyjne wynagrodzenie wraz z prawem do świadczeń przewidzianych w Kodeksie pracy, takich jak urlop, ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Ogromną zaletą jest również możliwość zdobycia cennych umiejętności i praktyki w firmach, do których trudno się dostać w bezpośredni sposób.

O co jeszcze zadbać po utracie zatrudnienia?

By znaleźć nową pracę, warto przygotować lub uaktualnić swoje CV. Można poprosić byłego pracodawcę o referencje, które przedstawią pracownika jako rzetelną i cenną dla firmy osobę. Dobrym pomysłem podczas poszukiwania nowego zatrudnienia jest zadbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne. Ważne jest również dokończenie spraw odkładanych na później, uprawianie sportu i zajęcie się swoimi pasjami. Dzięki temu samopoczucie osoby bezrobotnej nie pogorszy się i łatwiej dostrzeże ona pojawiające się przed nią szanse. A to ważny krok do powrotu na rynek pracy i odzyskania kontroli nad własnym życiem.